SportVesti

KOŠARKAŠI „ZDRAVLJA“ NADJAČALI EKIPU „SLOBODE“, REZULTATOM 75:58

Sinoć su košarkaši „Zdravlja“, nadjačali na domaćem terenu ekipu „Slobode“ iz Užica, rezultatom 75:58. U sledećem kolu, očekuje ih susret sa neporaženim timom „Dinamika“, iz Beograda.

Utakmica 7. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, bila je veoma uspešna za leskovačke košarkaše, koji su se trudili sve vreme da na svom terenu pokažu nadmoć, uprkos oslabljenom sastavu.

Iako je prva četvrtina igre bila obeležena izjednačenom borbom, košarkaši Zdravlja tek tada nisu posustali, nego su serijom pogodaka ostvarili prednost od čak 9 poena. Prvo poluvreme, završeno je u njihovu korist, rezultatom 42:33.

U nastavku igre, ekipa iz Užica pokušala je da napravi preokret, koji je leskovačkom timu, dao dodatni vetar u leđa, ostvarivši tako odlučujućih 16 bodova razlike.

Možda ova utakmica nije nosila veliki rezultatski značaj za leskovački klub, ali njena važnost, svakako se je ogledala u činjenici da je sinoć bio premijerni nastup Nikole Ristića, kao novog trenera “Zdravlja”.

Posle završenog sedmog kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, “Zdravlje” se nalazi na desetom mestu

Ovu ekipu, u sledećem kolu, očekuje susret sa neporaženim timom “Dinamika” iz Beograda.