SportVesti

JOŠ JEDAN PORAZ ZA LESKOVAČKE KOŠARKAŠE

Ekipa „Mladosti“ iz Zemuna bila je prejaka za leskovačke košarkaše, koji su, proteklog vikenda, poraženi na domaćem terenu, rezultatom 85:92, u okviru 11. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Sve do 16 minuta, leskovački košarkaši uspevali su održe veliku prednost, rezultatom 41:26. Međutim, zahvaljujući dobroj ofanzivnoj igri ekipe “Mladosti”, ona je izgubljena u nastavku meča.

Najpre serijom golova, 0:7, Zemunci su napravili preokret, a u poslednjoj četvrtini, pruživši vrlo visok intenzitet igre, skoro pa i ostvarili izjednačenje, 74:72.

Završna 4 minuta, bila su odlučujuća za “Mladost”, koja je iz Leskovca odnela svoju treću pobedu i dva značajna boda.

Nakon utakmice, Dragan Jakovljević, trener ekipe iz Zemuna, pohvalio je rad Nikole Ristića, sadašnjeg trenera Zdravlja, koji je nedavno zamenio Lazara Spasića.

U okviru 10 odigranih kola, sa dve dobijene utakmice i devet izgubljenih, Košarkaški klub „Zdravlje“, u ovom trenutku, nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli.