SportVesti

LESKOVAČKI KOŠARKAŠI IZGUBILI OD VOJVOĐANA

U 19. kolu Admiral Bet Košarkaške lige Srbije, košarkaši Vojvodine iz Novog Sada savladali su sinoć ekipu leskovačkog Zdravlja, rezultatom 78:74.

Serija odličnih igara i rezultata leskovačkog Zdravlja, nažalost, prekinuta je sinoć od strane prvoplasiranih Vojvođana, koji su u 19. kolu Admiral Bet Košarkaške lige Srbije bili nadmoćniji.

Leskovački košarkaši ubedljivo su poveli u startu i već posle odigrane druge četvrtine imali su 9 poena prednosti. Međutim, to nije zaustavilo odličnu ekipu iz Novog Sada koja se brzo povratila i dovela do izjednačenja, a samo pet minuta pre kraja derbija uspela je da ostvari i najveću prednost, 73 prema 61.

Meč je završen rezultatom 78:74 u korist Vojvođana.

Prema rečima trenera Košarkaškog kluba „Zdravlje“, Lazara Spasića, ni u jednom trenutku nije postojao pritisak da ova utakmica mora da se dobije, i kako je dodao leskovački tim je nakon dužeg vremena napokon bio u kompletnom sastavu.

Košarkaški klub „Zdravlje“ zauzima drugu poziciju na tabeli, iza novosadske Vojvodine. U okviru 19 odigranih kola ostvario je 10 pobeda i 9 poraza.

Prvenstvo AdmiralBet Košarkaške lige Srbije nastavlja se ovog vikenda. U subotu, 22. januara, leskovački košarkaši dočekuju ekipu Dinamik iz Beograda. Utakmica je zakazana za 17 sati u Sportsko-rekreativnom centru „Dubočica“.