SportVesti

LESKOVAČKI RUKOMETAŠI, BEZ PROBLEMA, SAVLADALI EKIPU „TOPLIČANINA“ IZ PROKUPLJA

U okviru 10. kola Arkus Superlige, rukometaši „Dubočice 54“, savladali su bez većih problema, na svom terenu, ekipu „Topličanina“ iz Prokuplja, rezultatom 31:23. U sledećem, 11. kolu, koje je na programu sutra, 29. novembra, leskovačke rukometaše će ugostiti novosadska „Vojvodina“.

Leskovački rukometaši, uspeli su, minulog vikenda, da prekinu seriju od tri uzastopna poraza, savladavši ekipu Topličanina iz Prokuplja.  Domaćin je imao kontrolu, nad skoro svim dešavanjima na terenu, tako da je već u 19. minutu, „Dubočica 54“  stigla do 5 golova prednosti, 11:6. Izvrsnom igrom u napadu, na odmor su otišli sa rezultatom 18:12.  Stanje na tabeli se, ni u nastavku igre, nije značajno promenilo.

Da Leskovčani lakše dođu do pobede, pobrinuo se i golman Miroslav Kocić, koji je ostvario 14 uspešnih intervencija.

U protivničkom timu, kao najbolji, pokazao se Aleksandar Stojanović, koji je upisao 11 golova.

Nakon ovog trijumfa, Dubočica se nalazi na osmom mestu sa 8 osvojenih bodova, dok je Topličanin, u crvenoj zoni, na 11 poziciji, sa 4 poena.

U okviru 11. kola Arkus Superlige, novosadska Vojvodina će, sutra, 29. novembra, sa početkom u 19 časova, ugostiti leskovačke rukometaše, dok će Topličanin, 3. decembra, svoje snage oprobati protiv favorita, Metaloplastike Eliksir.