DRUGA INFO-SESIJA ZA PROJEKAT „POMOĆ PRI ZAPOŠLJAVANJU I SAMOZAPOŠLJAVANJU UGROŽENIH GRUPA“ U PETAK, 21. OKTOBRA
Druga po redu informativna sesija, u vezi projekta “Pomoć pri zapošljavanju i samozapošljavanju ugroženih grupa”, koji finansiraju Švedska vlada i Grad Leskovac, a u Srbiji sprovodi nemačka organizacija Help, biće održana u petak, 21. oktobra, u Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju.
Tokom dve jednogodišnje faze, kroz projekat „Pomoć pri zapošljavanju i samozapošljavanju ugroženih grupa”, planirana je podrška razvoju 34 mala biznisa, putem grantova od 2 hiljade i 3 hiljade 600 evra, kao i podrška za 14 lica, kroz organizovanje plaćenih radnih praksi, kod odabranih poslodavaca, ali i zaposlenje 7 obučenih polaznika radnih praksi u periodu od najmanje 12 meseci, uz bespovratnu pomoć poslodavcima u opremi i to u prosečnoj vrednosti od 3 hiljade evra.
Na konkurs, koji je već u toku, mogu da se prijave zainteresovana, nezaposlena lica, a prvenstvo imaju teže zapošljive kategorije stanovništva, odnosno žene, mladi, osobe sa invaliditetom, manjinske grupe, seoska domaćinstva, višečlane porodice, kao i dugoročno nezaposlena lica.
U prvoj fazi projekta, koja traje do kraja juna meseca 2023. godine, prema rečima Milke Ilić, ispred Odeljenja za društvene delatnosti i lokalni razvoj Gradske uprave Leskovac, biće podržano 20 mikro i malih biznisa.
Ilić je ovom prilikom istakla i da će u petak, 21. oktobra, u Centru za stručno usavršavanje u obrazovanju, biti održana, druga po redu, informativna sesija, na kojoj će zainteresovana lica, moći da dobiju detaljne informacije o projektu i kriterijumima selekcije, kao i da preuzmu prijavne formulare,
Ukupna vrednost investicije za našu lokalnu samoupravu, tokom dve jednogodišnje faze projekta, koje će biti realizovane do 30. juna 2024. godine, je oko 148 hiljada evra, a planirano učešće grada je nešto više od 40 hiljada evra.
Projekat “Pomoć pri zapošljavanju i samozapošljavanju ugroženih grupa”, koji će, pre svega, doprineti ostvarivanju adekvatnih uslova rada za ugrožene kategorije stanovništva, na području grada, finansiraju Švedska vlada, preko Švedske agencije za međunarodni razvoj i saradnju „Sida“ i grad Leskovac, a realizuje nemačka organizacija Help.