SportVesti

FAVORIT ARKUS LIGE, PREJAK ZA LESKOVAČKE RUKOMETAŠE

Favorit Arkus Superlige, ipak je bio prejak za leskovačke rukometaše. Rukometni klub “Dubočica 54”, poražen je na gostovanju u Novom Sadu, u duelu sa Vojvodinom, rezultatom 29:25.

U okviru 11. kola Arkus Superlige, Vojvodina je pokazala zbog čega je već dugi niz godina najbolji rukometni klub u Srbiji, kao i višestruki prvak.

Na kraju prvog poluvremena, gosti su bili bolji, kada su, iznenadivši novosadsku ekipu, ostvarili prednost od čak tri gola, a u nastavku igre, rezultat je bio, u korist Leskovčana, 10:14

Međutim, Vojvodina je vrlo brzo uspela da smanji zaostatak. U poslednjih pet minuta meča, došlo je do rezultatskog izjednačenja, 25:25, a potom se, u punom sjaju, pokazao iskusni sastav branioca titule, koji je stigao do svoje desete pobede u sezoni, dok je Leskovačkim rukometašima ovo bio sedmi poraz.

U sledećem, 12. kolu rukometaši Dubočice 54, 10. decembra u Leskovcu, sa početkom u 18 časova, dočekuju starog rivala, ekipu Proletera iz Zrenjanina.