SportVesti

LESKOVAČKI RUKOMETAŠI BOLJI OD KRAGUJEVAČKIH

U utakmici 9. kola Plej ofa Arkus lige, rukometaši Dubočice 54 pobedili su sinoć na domaćem terenu ekipu Radničkog iz Kragujevca, rezultatom 32:27.

Sinoć je usledio revanš za poraz u prvom delu sezone, kada je Radnički iz Kragujevca nadjačao leskovačke rukometaše rezultatom 32:29.

Dubočica 54 je odmah u startu povela i svoje vođstvo zadržala sve do kraja prvog poluvremena, kada je skor na tabeli bio 15:14. Gosti iz Kragujevca pokušali su da dođu do prednosti od dva gola u 23. minutu, međutim to im nije pošlo za rukom.

Posle skoro izjednačenog prvog poluvremena, nadmoć leskovačke ekipe je još više rasla, tako da su utakmicu priveli kraju sigurnom igrom i rezultatom 32:27.

U redovima Dubočice, najefikasniji su bili Lazar Anđelković i Andrija Atanasković sa po 8 pogodaka, dok su se kod Kragujevčana kao najbolji pokazali Miloš Prodanović, Veljko Davidović i Stefan Stanojev.

Za igrača utakmice proglašen je leskovački rukometaš, Đorđe Spasić.

U sledećem, 10. kolu Plej ofa Arkus lige Dubočica gostuje u Aranđelovcu gde će odmeriti snage sa ekipom Šamota, dok će rukometaši Radničkog ugostiti tim Dinama iz Pančeva, 30. aprila.