DruštvoVesti

„METALOPLASTIKA“ OSVOJILA TROFEJ KUPA SRBIJE U LESKOVCU

Rukometaši “Metaloplastike” iz Šapca osvojili su sinoć u Leskovcu trofej Kupa Srbije “Prof. dr Branislav Pokrajac”, nakon što su u finalu, posle produžetaka, savladali ekipu Vojvodine rezultatom 29:28.

Ove nedelje, grad Leskovac ispisao je istoriju i zatvorio jedno uspešno poglavlje posvećeno rukometu. U Sportsko-rekreativnom centru “Dubočica” sinoć je završen finalni turnir Kupa Srbije “Prof. dr Branislav Pokrajac”.

Inače, ovo je prvi put, tokom 70 godina duge rukometne tradicije da je Leskovac domaćin prestižnog državnog takmičenja.

Rukometaši “Metaloplastike”, posle produžetaka, nadjačali su novosadsku “Vojvodinu” rezultatom 29:28. Šapčani su na poluvremenu imali minimalnu prednost (13:12) i sve do samog finiša utakmice bili su bliži trofeju. Ipak, Novosađani su uspeli da poravnaju rezultat i uvedu finale u produžetak – posle 60 minuta igre na semaforu je bilo 25:25.

Darko Arsić, koji je na svečanoj ceremoniji dodele priznanja proglašen za najboljeg golmana, bio je jedna od ključnih figura za trijumf “Metaloplastike”. Za najboljeg igrača proglašen je Vojislav Brajović, koji je u finalu sedam puta zatresao mrežu Vojvodine.

Uzbudljiv meč između ova dva rukometna kluba bio je neizvestan do samog kraja, a među igračima “Vojvodine” naročito su se istakli Gregor Ocvirk i Jovica Nikolić koji su ostvarili po sedam pogodaka.

Ovo je za šabački klub drugi pehar Kupa Srbije u dosadašnjoj istoriji, posle onog osvojenog 2016. godine. Sa druge strane, Novosađani nisu uspeli da odbrane trofej koji su osvajali prethodne tri godine, ali su ostali najuspešniji klub kada je ovo takmičenje u pitanju.

Da podsetimo, polufinalni dueli Kupa Srbije odigrani su u četvrtak, kada su se sastali “Vojvodina” i “Radnički” iz Kragujevca, dok se utakmica između domaćeg kluba “Dubočice 54” i “Metaloplastike” završila plasmanom šabačkog kluba u finale kupa, uprkos dobroj borbi leskovačkih rukometaša, velikom odazivu publike i odličnoj atmosferi u velikoj hali Sportsko-rekreativnog centra.